Nasza KUCHNIA

Nasze przedszkole posiada własną kuchnię, spełniającą wymagania sanitarne oraz bhp. Panie kucharki codziennie przyrządzają smaczne, domowe posiłki.

Uwzględniamy potrzeby żywieniowe dzieci z alergiami pokarmowymi. Zachęcamy dzieci do poznawania nowych smaków, ale nie zmuszamy do jedzenia. Stawiamy na kreatywność, również na talerzu, dlatego nasze posiłki nie są nudne ;)

Organizujemy 1 raz w miesiącu warsztaty kulinarne KUCHCIKOWO, podczas których dzieci samodzielnie przygotowują różne potrawy, a następnie z apetytem je konsumują :-)

Nie stosujemy gotowych przypraw typu „Vegeta”, kostek rosołowych i innych „gotowców” z polepszaczami smaku i glutaminianem sodu. Preferujemy wszelkiego rodzaju zioła oraz dodatki naturalne. Sami wypiekamy ciasta i ciasteczka serwowane dzieciom. Cukier staramy się zastępować miodem oraz innymi naturalnymi składnikami, a słodycze bakaliami i innymi zdrowymi przekąskami.

Jadłospis przedszkolny jest zgodny z obowiązującymi normami żywieniowymi przewidzianymi dla dzieci w wieku przedszkolnym. Pory posiłków są stałe (w wyjątkowych sytuacjach, jak np. wycieczka dopuszczamy możliwość przesunięcia godzin).

W ciągu dnia zapewniamy dzieciom świeżą wodę.
Przedszkolowo.pl logo