O nas

Publiczne Przedszkole „Z INNEJ BAJKI” realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego MEN w oparciu o Program wychowania przedszkolnego "Wielointeligentne poznawanie świata w przedszkolu" (autor: Monika Zatorska, Aldona Kopik) oraz autorskie programy i projekty opracowane przez nauczycieli-wychowawców.

Dodatkowe zajęcia (regularne) to:

- rytmika z elementami tańca,

- gimnastyka korekcyjna (dla dzieci z orzeczonymi wadami postawy),

- język angielski metodą Krainy Baśni,

- zajęcia z logopedą (dla dzieci potrzebujących wsparcia w rozwoju mowy).

Zajęcia cykliczne:

- Kuchcikowo (samodzielne przygotowywanie kanapek, pieczenie ciasteczek, robienie sałatek itp.)

- Bajkoczytanie na przedszkolnym dywanie (projekt realizowany we współpracy z rodzicami)

- Poznajemy zawody naszych rodziców (projekt realizowany we współpracy z rodzicami)

- Plastusiowo (wykonywanie prac plastycznych – różnorodne materiały, metody i rozmiary prac)

- Mały Naukowiec (zajęcia doświadczalne realizowane przez wychowawców przy współpracy z Radą Rodziców; start 11/2015)

- PrzedSzkolniaki (autorski projekt zajęć rozszerzających w ramach rocznego przygotowania przedszkolnego - p. Katarzyna Mrozik).

Zajęcia dodatkowo płatne:

- basen,
- warsztaty taneczne,
- piłka nożna,
- aikido.

Naszymi atutami są:

- nowe, przestronne sale (2 x ok. 55 m2 + 2 x ok. 30 m2) - każda z toaletą oraz odpowiednim wyposażeniem do nauki i zabawy, stymulującym rozwój dziecka;

- własna kuchnia promująca zdrową dietę,

- duży ogród, w którym będziemy realizować niektóre zajęcia, wypoczywać oraz dobrze się bawić,

- dobrze przygotowana kadra pedagogiczna pełna twórczych pomysłów i z ciepłym, troskliwym podejściem do dzieci.

W przedszkolu czas pobytu dzieci jest podzielony w sposób zrównoważony na naukę, zabawę, ćwiczenia ruchowe oraz czas spędzony na powietrzu.
Preferujemy naukę nie w oparciu o schematy, ale naukę w czasie zabawy bez napięcia i przymusu z wykorzystaniem pomocy naukowych, wyjaśnień, poprzez pytania i odpowiedzi oraz samodzielne wyciąganie wniosków.
Uczymy i doskonalimy (bez pośpiechu, ponaglania) wszelkie czynności codzienne typu: samodzielne jedzenie, nakrywanie do stołu, sprzątanie, czynności samoobsługowe (np.: ubieranie się, zapinanie guzików/zamków, sznurowanie butów, itp.).

W czasie odpoczynku/leżakowania czytamy dzieciom bajki, teksty, które są dla nich podstawą do zapamiętywania informacji, wyciągania wniosków, powtarzania faktów, odpowiedzi na pytania, rysowania, omawiania bohaterów , itp. Promujemy tu samodzielne myślenie, konfrontację z wnioskami innych, pomysłowość., rozwój pamięci.

W niektóre dni świadomie rezygnujemy z korzystania z gotowych zabawek. Zamiast tego proponujemy dzieciom wykonanie ich własnych zabawek z różnych materiałów, co podnosi ich kreatywność, oraz zabawę nimi.

Dziecko poczuje się u nas rozumiane, doceniane i bezpieczne!

„Z INNEJ BAJKI” - to troskliwa opieka, dobra zabawa i wszechstronny rozwój!